CS Mioveni a învins formaţia de ligă secundă Oţelul Galaţi într-un meci din Grupa B a Cupei României la fotbal

SportPictures
cs mioveni

CS Mioveni a învins formaţia de ligă secundă Oţelul Galaţi cu scorul de 1-0 (1-0), joi, în deplasare, într-un meci din Grupa B a Cupei României la fotbal.

Golul ''lanternei roşii'' din Superligă a fost înscris de Nicolae Carnat (11).

Miercuri, în celelalte meciuri din grupă, FC Botoşani a întrecut-o pe Gloria Buzău cu 1-0, în deplasare, iar UTA şi FCSB au terminat la egalitate, 2-2, la Arad, potrivit Agerpres.

Conform noului format al competiţiei, toate echipele joacă, în grupe, un meci cu o echipă din cele trei urne valorice, disputate pe terenurile formaţiilor mai slab clasate în sezonul trecut. Primele două echipe clasate în fiecare grupă se califică în sferturile de finală. Câştigătoarele grupelor vor disputa meciurile din sferturile de finală pe teren propriu.

ACS SC Oţelul Galaţi - CS Mioveni 0-1 (0-1), Stadion Oţelul - Galaţi

A marcat: Nicolae Carnat (11).

Arbitru: Andrei Moroiţă (Ploieşti); arbitri asistenţi: Erchian Ionus (Medgidia), Claudiu Şchiopeţ (Braşov); al patrulea oficial: Andrei Baciu (Botoşani)

Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) - CCA, Ionuţ Sebastian Dragomir (Gălbinaşi/Buzău) - FRF