CSM Poli Iaşi a bătut-o cu 3-1 pe Juventus Bucureşti, în ultima etapă de Liga I din acest an

Juventus București Poli Iași

CSM Poli Iaşi a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Juventus Bucureşti, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, ultima din acest an. Golurile au fost marcate de Platini '10, Sin '28 şi Cisse '50, respectiv Călinţaru '26, conform news.ro.

În minutul 35, un gol marcat de Cioinac a fost anulat pentru fault în atac. CSM Poli Iaşi a avut un gol anulat şi în minutul 46 (Cisse). CSM Poli Iaşi: Koşelev - Bosoi, Frăsinescu, Cioinac, Bădic (Panţîru '89) - Qaka, Chelaru - Platini (Kizito '85), Cristea, Sin - Cisse (Ştefănescu '76). Antrenor: Flavius Stoican

Juventus Bucureşti: Stoian - Dima, Morariu, Neag, Ştefan - C. Petre, Călinţaru - Zaharia (Neacşu '78), Cazan (Ţicămucă '46), Stoenac (Carabela '57) - Ţâră. Antrenor: Marin Barbu

Cartonaşe galbene: Frăsinescu '35, Bădic '81

Arbitri: Robert Dumitru – Sebastian Stoianov, Stelian Slabu – Ionuţ Coza

Observatori: Marian Dorobanţu, Iuliuss Nemţeanu