CSO Voluntari învinge U BT Cluj în meciul 3 al semifinalei Ligii Naționale de Baschet

minge de baschet
Echipa de baschet masculin U BT Cluj Napoca a fost învinsă luni seara, în deplasare, în cel de al treilea meci al semifinalei Ligii Naționale de baschet masculin, ducând scorul general la 2-1 pentru ardeleni. Meciul 4 se joacă miercuri, tot la Voluntari.
Gazdele au făcut un prim sfert foarte bun, conducând chiar și cu 12 puncte. U BT Cluj a reușit să revină până la pauza mare, egalând 44-44.
După un sfert 3 echilibrat, încheiat tot la egalitate (74-74), ilfovenii au făcut un ultim sfert mult mai bun, în care s-au desprins la 7-8 puncte și au reușit să se mențină în avantaj până la final.
Anthony Bernard Hickey a fost cel mai bun jucător al meciului, marcând pentru CSO Voluntari 32 de puncte și având 5 recuperări și 8 assisturi.
Meciul 4 se va juca miercuri, la Voluntari. În cazul unei victorii a gazdelor, partida decisivă se va disputa la Cluj.