• cea mai rapidă sursă de informaÈ›ii È™i È™tiri
  • experienÈ›a premium fără reclame sau întreruperi
  • în fiecare zi,cele mai noi È™tiri, exclusivități È™i breaking news
DESCARCÄ‚ APLICAÈšIA: iTunes app Android app on Google Play

CSU Craiova a bătut-o cu 1-0 pe Voluntari: Arbitrul Bârsan a dictat un penalti pentru gazde, apoi l-a anulat

voluntari astra

CSU Craiova a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), pe FC Voluntari, în etapa a XXV-a a Ligii I. În minutul 84, arbitrul Marcel Bârsan a dictat penalti după o intervenţie a portarului Miodrag Mitrovici (CSU Craiova) asupra lui Daniel Benzar. După ce s-a consultat cu asistentul Marius Marica, care i-a atras atenţia că portarul a atins mingea, centralul a revenit asupra deciziei. Jucătorii gazdelor au protestat vehement, dar meciul s-a reluat cu minge de arbitru, după mai multe minute de întreurpere. Pentru proteste, antrenorul gazdelor Claudiu Niculescu a fost trimis în tribune, conform news.ro.

A marcat: Bancu '33

0-1, min. 33 - Bancu a deschis scorul cu un şut din unghi, de pe linia careului de şase metri, după ce a primit o minge deviată.

Au evoluat următoarele echipe:

FC Voluntari: Petrariu - Pleaşcă, Balaur, Cazan, Bucurică - Achim, Novac (Cernat '77) - Căpăţână (G. Deac '58), Ivanovici (A.Voicu '67), D. Benzar - Ad. Bălan. Antrenor Claudiu Niculescu.

CSU Craiova: Mitrovici - Popa, Kelici, Thiago Ferreira - Martici, Mateiu, Zlatinski, Bancu - Gustavo, Băluţă (Burlacu '90+1), Mitriţă (Bărbuţ '73). Antrenor Devis Mangia.

Cartonaşe galbene: Căpăţână '10, Voicu 72, Cernat '88 / Mitriţă '17, Popa '90

Arbitri: Marcel Bârsan - Mircea Grigoriu, Marisu marica - Lucian Rusandu;

Observatori: Adrian Vidan, Valentin Mateescu.