Cu Ștefan Radu rezervă, Lazio s-a calificat în sferturile Cupei Italiei, după o victorie lejeră cu Cittadella

Lazio

Lazio Roma, adversara FCSB în 16-imile Ligii Europa, s-a calificat, joi seară, în sferturile de finală ale Cupei Italiei. Lazio, cu Ştefan Radu rezervă, a trecut în optimi de echipa de eşalon secund Cittadella, scor 4-1.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Immobile ’11, ’87, F. Anderson ’24 şi Camigliano ’36 (autogol). Pentru Cittadella a înscris Bartolomei, în minutul 41, anunță News.ro.

Formaţia Lazio a evoluat în următoarea formulă: Strakosha – Wallace (Luiz Felipe ’86), de Vrij, Patric - Basta, Murgia, Leiva, Lukaku – Milinkovic-Savic (Lulic ’72) - Felipe Anderson (Caicedo ’64), Immobile.

În sferturile de finală ale Cupei Italiei, Lazio va întâlni Fiorentina.

FCSB şi Lazio Roma se vor întâlni în 16-imile de finală ale Ligii Europa, la 15 februarie, pe Arena Naţională, şi la 22 februarie, în Italia.