Cupa României: Egal la Sibiu, între Hermannstadt şi Sepsi

frf.ro
Cupa României Betano

Echipa FC Hermannstadt a încheiat la egalitate miercuri, pe teren propriu, scor 1-1, meciul disputat în compania formaţiei Sepsi OSK, în cardul grupei A din Cupa României, notează news.ro.

Meciul de la Sibiu a început cu o accidentare a lui Denis Ciubotariu, în minutul 11, fundaşul covăsnenilor fiind scos pe targă de pe teren. FC Hermannstadt a fost condusă cu 1-0 de Sepsi, după golul înscris de Cosmin Matei în minutul 53, din penalti, după un fault în careu comis de Murgia la Bălaşa. Golul egalizator a fost înscris de gazde în minutul 65, când Bejan a marcat cu o lovitură de cap. Pe final a fost eliminat Denis Renţa (Sepsi), în minutul 90+7, dar scorul nu s-a mai schimbat şi meciul s-a terminat cu scorul de 1-1.

Într-un alt meci din cadrul grupei A, Corvinul Hunedoara a învins cu 2-0 pe Chindia Târgovişte, prin golurile marcate de Marius Coman, în minutul 4, şi Alexandru Neacşa, în minutul 59.