Dan Petrescu s-a dezlănţuit la adresa arbitrajului după meciul cu CSM Poli Iaşi: Azi am fost făcuţi pilaf acasă la noi

Dan Petrescu

Tehnicianul Dan Petrescu a declarat, vineri seară, că echipa CFR Cluj a fost dezavantajată de arbitraj la meciul cu CSM Poli Iaşi, apreciind că jucătorii săi au "fost făcuţi pilaf" de arbitrul Iulian Călin. "A fost un meci cu multă intensitate şi emoţie, aşa cum vor fi toate. Nu îmi convine că sunt suspendat, dar dacă analizaţi bine arbitrajul, veţi vedea multe chestii ciudate. Azi am fost făcuţi pilaf acasă la noi. Sunt faze prea clare şi decisive şi toate împotriva noastră. Am avut două penaltiuri cât casa, al lor este discutabil, bine că am învins, altfel era viciere de rezultat. Până acum nu mă temeam de arbitraj, dar de acum mă tem", a declarat Dan Petrescu la Digisport.

Formaţia CFR Cluj a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa CSM Poli Iaşi, în prima etapă a play-off-ului Ligii I, golul victoriei fiind marcat în minutul 90+3. În minutul 86, antrenorul clujenilor, Dan Petrescu, a fost trimis în tribune pentru proteste. Pentru CFR au marcat Ţucudean (10) şi Omrani (90+3), în timp ce pentru CSM Poli Iaşi a înscris A. Cristea (84 - penalti).