David Popovici, din nou pe locul întâi: a câștigat aurul și la 100 de metri fluture

Agerpres
david popovici

David Popovici (18 ani) a ajuns la șase titluri la actuala ediție a CN de natație. Popovici a câștigat duminică și în proba de 100 de metri fluture.

Popovici a cucerit titlul național și în proba de 100 de metri fluture masculin.

El a încheiat cursa în 52,30 secunde și i-a devansat pe Daniel Cristian Martin și pe Denis Laurean Popescu.

Pentru Popovici este al șaselea titlu la actuala ediție a CN de natație.

David Popovici a mai câştigat la CN probele de 50 m liber, 100 m liber, 100 m spate, 50 m fluture şi 400 m liber.