Moarte stupidă: Un tânăr s-a prăpădit într-o fracțiune de secundă după ce s-a electrocutat în timp ce cânta la o vioară electrică

Autor: Liana Ganea

Publicat: 28-06-2025 12:36

Actualizat: 28-06-2025 15:36

Article thumbnail

Sursă foto: Pexels

Un tânăr de 18 ani, din Padeş, a murit după ce s-a electrocutat în timp ce cânta la o vioară electrică, într-o locuinţă din Aninoasa, informează, sâmbătă, reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Gorj.

Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Gorj, poliţiştii din cadrul Secţiei 6 Poliţie Târgu Cărbuneşti au fost sesizaţi prin apelul 112, vineri, de un bărbat de 30 de ani, din comuna Aninoasa, cu privire la faptul că o persoană s-a electrocutat, transmmite Agerpres.

"Din primele cercetări efectuate de poliţişti la faţa locului a reieşit faptul că, în jurul orei 17:50, un tânăr de 18 ani, din comuna Padeş, aflându-se la o locuinţă din Aninoasa, în timp ce cânta la o vioară electrică s-a electrocutat. La faţa locului au intervenit trei echipaje de ambulanţă care au efectuat manevre de resuscitare, fără rezultat, fiind constatat decesul tânărului. Cadavrul a fost transportat la SML Gorj în vederea efectuării necropsiei şi stabilirii cauzei decesului", se arată în comunicat.

Poliţiştii au întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri