De ziua lui, Răzvan Lucescu a realizat o nouă victorie în Liga Campionilor Asiei, cu Al Hilal

Răzvan Lucescu

Formaţia saudită Al Hilal a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Shabab Al-Ahli Dubai, în etapa a doua a grupei B a Ligii Campionilor Asiei. Victoria a fost obţinută chiar în ziua în care antrenorul echipei Al Hilal, Răzvan Lucescu, împlineşte 51 de ani.

În clasamentul grupei B, Al-Hilal se află pe locul 2, cu 6 puncte. Yousef Jaber a deschis scorul în minutul 24 şi a pus pe Al-Ahli Dubai în avantaj pe tabela de marcaj, conform Mediafax.ro.

Golgheterul lui Răzvan Lucescu, Bafetimbi Gomis readuce egalitatea pe tabela de marcaj, în minutul 36, după o pasă oferită de Giovinco.

Golul decisiv a fost marcat de acelaşi Gomis, în minutul 72. Cel care a contribuit la această reuşită a fost Carrillo.

În clasamentul grupei B din Liga Campionilor Asiei, Al-Hilal se află pe locul 2, cu un total de 6 puncte.

Ediţia trecută din Liga Campionilor Asiei a fost câştigată de Al-Hilal, după ce trupa lui Răzvan Lucescu s-a impus în faţa celor de la Urawa Red Diamonds.