Denis Alibec îşi va relua pregătirile peste aproximativ şase săptămâni, după accidentarea suferită în meciul cu Başakşehir

Denis Alibec

Clubul Kayserispor a anunţat, joi, pe site-ul oficial, că Denis Alibec îşi va relua pregătirile cu echipa peste aproximativ şase săptămâni, el având probleme musculare la aductori.

Alibec s-a accidentat în partea dreaptă a zonei inghinale la meciul de marţi cu Istanbul Başakşehir, scor 2-0, din campionatul Turciei. El a înscris ambele goluri, în minutele 42 şi 77, şi a părăsit terenul în minutul 79, potrivit news.ro.

Pe de altă parte, Silviu Lung, care are probleme la muşchiul rectus femoris şi este în recuperare, va începe săptămâna viitoare antrenamentele specifice portarilor.