Denis Drăguş a adus victoria lui Standard Liege în partida cu Beerschot, într-o restanţă din etapa a XIX-a a campionatului belgian

News.ro
denis dragus

Standard Liege a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Beerschot, într-o restanţă din etapa a XIX-a a campionatului belgian, conform news.ro.

Golul a fost marcat de atacantul Denis Drăguş, în minutul 34. El a fost titular, a primit un cartonaş galben în minutul 90 şi a fost schimbat, în minutul 90+1.

Drăguş are şase reuşite în campionat, în acest sezon.

Gazadele au jucat în inferioritate numerică din minutul 52, după eliminarea lui Dussenne.

După 29 de etape, Standard ocupă locul 14, cu 32 de puncte, la egalitate cu Oostende, de pe locul 13, la 12 puncte de Genk, de pe locul 8, ultimul de play-off de Conference League.

Beerschot este pe locul 18, ultimul, cu 16 puncte.