Dezvăluire SENZAȚIONALĂ: Ce ar fi vrut să facă Totti la ultimul meci al carierei

Francesco Totti retragere

Pe 28 mai, la despărțirea de Stadio Olimpico, de AS Roma și de fotbal, Fracesco Totti avea un plan destăinuit doar coechipierilor. Dacă ar fi primit un penalty la partida cu Genoa (3-2), ar fi ratat intenționat.

Cel puțin, așa a susținut coechipierul său Juan Jesus într-un interviu pentru un post de radio brazilian, conform gsp.ro.

"Înaintea ultimului meci, Totti ne-a prevenit că, dacă va avea o lovitură de pedeapsă, nu va înscrie, ci va trimite mingea suporterilor", a declarat fundașul din Țara Cafelei. Totti ar fi șutat direct în peluză.

Totuși, intrat în minutul 54, Il Capitano nu a avut niciun penalty, iar Roma a învins grație unui gol decisiv marcat de Džeko în minutul 90.