Dezvăluiri INCENDIARE din culisele PSD: cine a dat ORDINUL ca Diaspora să fie oprită

Autor: Lucian Negrea, Reporter

Publicat: 06-01-2015

Actualizat: 06-01-2015

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

În analizele interne ale PSD s-a concluzionat că alegerile prezidențiale s-au pierdut din cauza scandalului din Diaspora. Fostul consilier al premierului, deputatul PSD Radu Popa, a dezvăluit că omul care a interzis crearea de noi secții în Diaspora a fost șeful campaniei electorale, Liviu Dragnea.

”Nu am putut vorbi cu dl Dragnea. Cred că atunci când Titus Corlăţean a spus să se deschidă mai multe secţii, iar domnul Dragnea a refuzat, s-a făcut o greşeală. Indiferent cine a stabilit că nu trebuie deschise secţii a greşit. Dacă un drept fundamental nu-l dai omului, politica nu mai are niciun sens”, a declarat Radu Popa, la Adevărul Live.

Întrebat dacă va pleca din PSD, Radu Popa a spus că e mai posibil să plece Liviu Dragnea.

”S-ar putea să plece domnul Dragnea. Nu am o problemă cu Victor Ponta. Mi-am dorit să câştige alegerile. Din păcate, greşelile impardonabile în raport cu diaspora.. Nici un partid nu a abordat în mod serios problema românilor din diaspora. Trebuie să scădem taxele consulare, să vedem cum creionăm cadrul legal etc”, a mai spus deputatul PSD. 

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri