Dinamo a făcut egal cu Astra și s-a lăsat cu scandal / VIDEO

dinamo

Dinamo și Astra au remizat în Ștefan cel Mare, scor 2-2, într-o partidă în care dinamoviștii au fost egalați la ultima fază a meciului, după un penalty controversat dictat de Balaj.

În minutul 34, Adam Nemec profitat de o gafă a lui Fabricio și a deschis scorul pentru Dinamo, iar Hanca a majorat diferența gazdelor în minutul 52, după o acțiune superbă de atac a "câinilor".

Trupa antrenată de Ioan Andone a trăit periculos pe final, după ce Astra a redus din diferență prin Săpunaru, care a executat excelent o lovitură liberă, în mniutul 83.

Cristi Balaj a dictat un penalty controversat la ultima fază a meciului, iar Nicoară a executat perfect și a adus un punct giurgiuvenilor, informează gsp.ro.

VEZI VIDEO AICI

După acest meci, Dinamo se află pe locul 5 în Liga 1, cu 20 de puncte, în timp ce Astra are 14 puncte, cu șase mai puțin decât FC Botoșani, ultima formație aflată pe un loc de play-off.