Dinamo a fost umilită de fotbalistul pe care Leo Grozavu l-a luat la bătaie / VIDEO

Cosmin Contra Dinamo

Dinamo a pierdut meciul de pe teren propriu din etapa a 2-a cu FC Botoșani, scor 0-1, pe Arena Națională în fața a 7.134 de spectatori.

Prima repriză a fost dominată în mare parte de "câinii", iar cea mai mare ocazie a venit în minutul 45, când Nemec a avut o dublă ratare. Prima dată a trimis din 3 metri, cu dreptul, în bara porții lui Cobrea, mingea a revenit la el, dar a fost prins pe picior greșit și a tras paralel cu poarta, cu stângul, scrie gsp.ro.

Contrar cursului jocului cei care au deschis scorul au fost moldovenii prin golgeterul lor Cătălin Golofca, în minutul 69. Fotbalistul de 27 de ani a trimis mingea printre picioarele lui Romera și apoi a șutat din interiorul careului fără vreo șansă pentru Penedo.

Vezi golul AICI

În debutul sezonului, "câinii" au câștigat lejer cu 3-0 în deplasare cu Juventus București, ia botoșănenii au remizat pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 1-1.