Dinamo a remizat cu FC Botoşani, scor 1-1, în Liga I

Dinamo
Dinamo

Formaţia Dinamo a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul susţinut, vineri, pe teren propriu, în compania echipei FC Botoşani, în etapa a III-a a Ligii I, anunță news.ro.

Pentru Dinamo a marcat Borja, în minutul 48, în timp ce FC Botoşani a punctat prin autogolul lui Isma Lopez, din minutul 37.

Dinamo: Straton - David Gonzales (Mihaiu '88), Puljic, R. Grigore, Isma Lopez - Sorescu, Răuţă, J. Gol, Fabbrini (Camara '46) - Nemec, Măgureanu (Borja '46). Antrenor: Cosmin Contra

FC Botoşani: Pap - Haruţ, Chindriş, Şeroni, Holzmann - Babunski, Cascini - Aşkovski (Florescu '67), Ofosu (Patache '84), Keyta (Roman '84)- Dugandzic (Ţigănaşu '90+2). Antrenor: Marius Croitoru

Cartonaşe galbene: Grigore '22, Gol '48 / Şeroni '55, Cascini '72, 90+1

Cartonaş roşu: Cascini '90+1

Arbitri: Marius Avram – Daniel Mitruţi, Adrian Popescu – Bogdan Dumitrache

Observator: Dan Victor Berbecaru