UMILINȚĂ pentru Dinamo, la Mediaș: Câinii au ajuns pe loc retrogradabil direct

Twitter
fc dinamo

Gaz Metan Mediaș – Dinamo București s-a încheiat vineri seara cu scorul de , în cea de a treia etapă a play-ou-ului Ligii 1. Medieșenii se îndepărtează de zona locurilor ce duc la baraj, în timp ce Dinamo București a căzut pe locul 15, direct retrogradabil.

Gaz Metan a deschis scorul în minutul prin Morar, în minutul 14, majorând la 2-0 cu golul lui Valente, la ambele reușite servant fiind Deaconu.

Dinamo a redus diferența prin Sorescu (min. 35), dar medieșenii au refăcut imediat ecartul, de data aceasta cu Deaconu la finalizare (3-1, min. 39).

În partea secundă, jocul a fost lipsit de ocazii clare de gol, Gaz Metan închizând tabela de la punctul cu var, prin Chamed.

Dinamoviștii au rămas în 10 oameni, în minutul 66, Blejdea fiind eliminat pentru cumul de cartonașe galbene.