Dinamo s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României, după ce a eliminat-o pe Dacia Unirea Brăila, scor 3-1, într-un meci cu 2 eliminați

Dan Nistor Dinamo

Dinamo s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României, după ce a învins, marţi, la Galaţi, cu scorul de 3-1 (2-1), ultima clasată din Liga a II-a, Dacia Unirea Brăila.

Au marcat: Ricardo Grigore '6, Nistor '8 şi '71 / Maxin 21

Chinezul Lu Yuefeng (Dacia) a fost eliminat în minutul 68, iar Deian Sorescu (Dinamo), în minutul 88, scrie news.ro.

"Danciu, rămâi cu noi" a fost mesajul afişat de jucătorii dinamovişti care au marcat la adresa directorului general Ionel Dănciulescu, care şi-a anunţat plecarea de la gruparea din Şoseaua Ştefan cel Mare. Dănciulescu a fost în tribune, la Galaţi.

În aceeaşi fază s-au mai calificat Sepsi Sfântu Gheorghe, CSU Craiova, deţinătoarea trofeului, Csikszereda Miercurea Ciuc (Liga a III-a) şi FC Voluntari.

Celelalte partide din 16-imile de finală ale Cupei României vor avea loc miercuri şi joi.