• cea mai rapidă sursă de informaÈ›ii È™i È™tiri
  • experienÈ›a premium fără reclame sau întreruperi
  • în fiecare zi,cele mai noi È™tiri, exclusivități È™i breaking news
DESCARCÄ‚ APLICAÈšIA: iTunes app Android app on Google Play

Dinamo, tot mai departe de play-off: CFR, victorie imensă în meciul cu ASA / VIDEO

poli timisoara cfr cluj

CFR Cluj n-a avut prea mari emoții în meciul din etapa a 24-a cu ASA Târgu Mureș, pe care a învins-o pe teren propriu cu scorul de 2-0. Cele două formații au încheiat prima parte a meciului la egalitate, 0-0, însă după revenirea de la cabine băieții lui Vasile Miriuță au fost mai incisivi și acest lucru s-a văzut în minutul 57, când au deschis scorul.

Sorsa a deviat în poartă un șut puternic al lui Laurențiu Rus. Zece minute mai târziu, Alexandru Păun l-a driblat pe Rougalas și a trimis în poartă din apropierea careului de 6 metri. Cu două etape înainte de finalul sezonului regular, CFR Cluj a acumulat 37 de puncte și se află pe locul 5, la 5 puncte de urmăritoarea Dinamo, care are un joc în minus. În orice caz, "câinii" sunt în luptă directă cu Astra pentru un loc în play-off. Campioana României e pe poziția a 7-a, tot cu 32 de puncte, însă are un meci mai puțin decât Dinamo.