Dinamo, un nou eșec - A fost învinsă de Chindia Târgoviște cu 3-2, în etapa a 6-a a Ligii 1

Dinamo

Dinamo București a pierdut meciul din deplasare, din etapa a 6-a a Ligii 1, cu Chindia Târgoviște. Scorul final a fost 3-2, anunță MEDIAFAX.

Chindia a deschis tabela încă din minutul 19, prin Neguț. Până la pauză, gazdele au marcat din nou, prin Leca, minutul 45+3. După reluare, Dinamo a încercat să iasă mai mult la joc și chiar a redus din diferență prin Montini, minutul 54. După 11 minute însă, Chindia a dus din nou ecartul la două goluri, după ce Cherchez a marcat din lovitură de pedeapsă. Scorul final a fost stabilit de Nistor, cu 8 minute înaintea finalului de meci.

CITEŞTE ŞI: Profesorul Mencinicopschi dărâmă mitul oului! Adevărul despre colesterol și câte ouă aveți voie să mâncați, de fapt!

Echipele de start:

Chindia Târgovişte: Aioani – Martac, Benga, Leca, C. Dinu – Neguţ, Bic, L. Mihai, A. Şerban – Cherchez, D. Florea

Dinamo: Piscitelli – De Moura, Klimavicius, D: Ciobotariu, Sin – Răuţă, R. Grigore – Sorescu, Bru, Mihaiu – Montini