DNA caută procurori: Câte posturi au fost scoase la concurs

Autor: Ionel Dancu

Publicat: 16-12-2022

Actualizat: 16-12-2022

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos / Octav Ganea

Direcţia Naţională Anticorupţie a lansat, vineri, un concurs pentru ocuparea a 41 de posturi de procuror. Candidaţii trebuie să aibă o vechime de cel puţin zece ani ca procuror sau judecător.

”Azi, 16 decembrie 2022, DNA lansează concursul pentru ocuparea unui număr de 41 de posturi de procuror cu funcţii de execuţie. Condiţia principală de înscriere o reprezintă o vechime de cel puţin 10 ani în funcţia de procuror sau judecător (se ia în considerare perioada în care procurorul a avut calitatea de auditor de justiţie)”, a transmis DNA.

Data limită de înscriere este 28 decembrie, inclusiv.

Detalii legate de modul de desfăşurare şi calendarul concursului, condiţii de înscriere, tematică, precum şi cererea de înscriere, se găsesc pe site-ul instituției.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri