Doliu în PSD. Un important lider al partidului a murit luni dimineaţă

Autor: Florin Pușcaș

Publicat: 27-07-2015

Actualizat: 27-07-2015

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Este din nou doliu în PSD, la doar câteva luni după decesul preşedintelui CJ Vâlcea, Ion Cîlea. Luni dimineaţă a murit deputatul social-democrat Aurel Vlădoiu, vicepreşedinte al Organizaţiei judeţene Vâlcea a partidului.

"Partidul trece pentru a doua oară, în interval de o jumătate de an, printr-o nouă încercare, după ce în decembrie anul trecut preşedintele Ion Cîlea ne-a părăsit. Ne va lipsi experienţa administrativă şi politică a celui care a fost deputat şi coleg şi prieten de partid", a precizat pentru Agerpres preşedintele Organizaţiei judeţene a partidului, deputatul Constantin Rădulescu.

Aurel Vlădoiu, în vârstă de 68 de ani, se afla la treilea mandat pe listele PSD. Vlădoiu a fost prefect al judeţului Vâlcea între 2000 şi 2004 şi primar al staţiunii Băile Olăneşti între 1980 - 1989.

content-image

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri