Domeniul web bolojanpresedinte.ro, înregistrat de Mihail Neamțu. Deputatul AUR: 'Cred ca am dovedit o anumită intuiție'

Autor: Florin Pușcaș

Publicat: 14-02-2025 12:02

Actualizat: 14-02-2025 14:02

Article thumbnail

Sursă foto: Sursa FOTO: Presidency.ro

O nouă informația a stânit numeroase comentarii și teorii ale conspirației în mediul online: domeniul de internet bolojanpresedinte.ro a fost înregistrat încă din septembrie 2024.

Realizatoarea TV Anca Alexandrescu a dat tonul: „Oare de ce s-a cumparat acest domeniu “Bolojan presedinte” din 4 septembrie 2024? Nici nu fusesera alegerile prezidentiale! Deci totul e un scenariu,nu?”

La o simplă căutare pe internet, se poate vedea că domeniul bolojanpresedinte.ro a fost înregistrat de firma Words Factory SRL din București. Deputatul AUR Mihail Neamțu este unic acționar al firmei Words Factory SRL, firmă înființată în 2020 împreună cu Alina Pop.

Contactat de stiripesurse.ro, deputatul AUR a declarat că a fost o decizie de business, practica achiziției de domenii fiind una des întâlnită în perioadele electorale.

„Firma WordsFactory SRL a cumpărat zeci de domenii web, între care și cel menționat de dvs. E o practică de business obișnuită în anii electorali. Da, eu am aprobat acea achiziție și cred ca am dovedit o anumită intuiție. Vom vedea dacă se verifică”, a declarat Mihail Neamțu.

Odată cu instalarea lui Ilie Bolojan în funcția de președinte interimar, ca urmare a demisiei lui Klaus Iohannis, au apărut speculații cu privire la o posibilă candidatură a acestuia la alegerile prezidențiale. Un asemenea gest ar presupune ruperea înțelegerii cu PSD și UDMR și abandonarea susținerii lui Crin Antonescu.

content-image

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri