Dubla lui Osimhen a asigurat victoria lui Napoli la Frosinone, scor 3-1

News.ro
minge fotbal poarta

Echipa campioană a Italiei, Napoli, s-a impus sâmbătă, în deplasare, scor 3-1, în faţa formaţiei Frosinone, într-un meci al etapei de debut din Serie A. Golgeterul Victor Osimhen a fost decisiv cu o dublă, potrivit news.ro.

Chiar dacă gazdele au deschis scorul la Frosinone, prin penalti-ul transformat de Harroui, în minutul 7, campioana din Serie A şi-a revenit rapid şi a egalat prin Politano, în minutul 24, pentru ca în minutul 42 să înscrie şi golgeterul sezonului trecut, nigerianul Victor Osimhen şi la pauză Napoli a intrat cu avantaj de un gol, 2-1. Acelaşi Osimhen a rezolvat meciul cu un gol în minutul 79, iar Napoli şi antrenorul Rudi Garcia au debutat cu victorie în noul sezon.

Într-un alt meci din prima etapă  a campionatului italian, Empoli a pierdut pe teren propriu, scor 0-1, cu Hellas Verona. Bonazzoli a marcat unicul gol al întâlnirii, iar mijlocaşul român Răzvan Marin a fost integralist la Empoli.