Echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf a fost învinsă de Al Nasr, scor 4-2, într-un meci din campionatul Emiratelor Arabe Unite

twitter
Laurentiu Reghecampf Al Wahda

Formaţia Al Wasl, antrenată de Laurenţiu Reghecampf, a fost învinsă, miercuri, în deplasare, cu scorul de 4-2, de echipa Al Nasr, într-un meci din etapa a XIX-a a campiontului Emiratelor Arabe Unite, relatează News.ro.

Echipa lui Reghecampf a deschis scorul în minutul 7, prin Caio, din penalti. Caio a marcat şi golul doi al oaspeţilor, în minutul 61.

Pentru învingători au înscris Negredo ’53, ’77, ‘90+1 şi Al Balooshi ’83.

În minutul 14, Negredo a ratat un penalti.

În minutul 52, de la Al Wasl a fost eliminat Salem Juma Awad.

Al Wasl ocupă locul opt în clasament, cu 23 de puncte, iar Al Nasr este pe 11, cu 20 de puncte. Lider este Al Sharjah, care are 46 de puncte.