Echipa FC Barcelona a învins Levante, scor 3-0, și se califică în sferturile de finală ale Cupei Spaniei

FC Barcelona siglă

FC Barcelona a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (2-0), formaţia Levante, în manşa a doua a optimilor de finală ale Cupei Spaniei, informează News.ro.

Golurile au fost marcat de Ousamne Dembele, în minutele 30 şi 31, şi Lionel Messi, în minutul 54.

Levante s-a impus în tur, pe teren propriu, cu 2-1, dar catalanii sunt cei care merg în sferturi după rezultatele celor două manşe.

Însă Barcelona ar putea fi exclusă din competiţie, pentru o posibilă folosire a tânărului Chumi (19 ani) de la echipa B, aflat în stare de suspendare, în meciul de la Levante. Cazul este în atenţia Federaţiei Spaniole de Fotbal, care urmează să se pronunţe în curând.