Echipa Inter Milano a fost învinsă de Atalanta cu scorul de 4-1, în Serie A

Inter Milano

Echipa Internazionale Milano a fost învinsă, duminică, în deplsare, cu scorul de 4-1 (1-0), de Atalanta Bergamo, în etapa a XII-a a campionatului italian, Serie A, informează News.ro.

Hateboer a deschis scorul în minutul 9 pentru gazde, Icardi a egalat din penalti, în minutul 47, înainte ca Mancini, Djimsiti şi Gomez să stabilească rezultatul final, cu goluri în minutele '62 şi '88, respectiv '90+4. Brozovici (Milan) a fost eliminat, în minutul 90+2.

Inter rămâne pe lcoul 3, cu 25 de puncte. Juventus conduce în clasament, cu 31 de puncte, urmată de Napoli, cu 28 de puncte.

Atalanta urcă provizoriu de pe locul 11 pe 6, cu 18 puncte, în urma rezultatului de duminică.