Echipa lui Ianis Hagi, Genk, a renizat, scor 0-0, cu Napoli, în grupele Ligii Campionilor

Fanatik
Ianis hagi Genk

Genk a remizat, miercuri, cu Napoli, scor 0-0, în grupele Ligii Campionilor, anunță MEDIAFAX.

În prima repriză, cea mai mare ocazie de a marca i-a aparținut jucătorului lui Napoli, Jose Callejon, care a șutat pe partea dreaptă a porții. Portarul a reușit să apere, împingând mingea în bară. Arkadiusz Milik a avut și el două intervenții periculoase, prima fiind o lovitură cu capul din careul de șase metri, mingea lovind bara, iar cea de-a doua, tot o lovitură de cap, care trece puțin peste bara transversală. În minutul 84,

Ianis Hagi a avut o șansă imensă de a marca, însă mingea a trecut la câțiva centimetri de bara din dreapta.

Echipele folosite:

Genk: Coucke – Maehle, Cuesta Figueroa, Lucumi, Uronen – Berge, Hagi (Heynen 90+2), Hrosovsky – Bongonda (Paintsil 89), Samata, Ito

Napoli: Meret – Rui (Malcuit 33), Koulibaly, Manolas, Di Lorenzo – Elmas (Mertens 58), Ruiz, Allan – Lozano, Milik (Llorente 72), Callejon