Echipa lui Laurențiu Reghecampf, a câștigat meciul cu Al Dhafra, scor 2-1

Laurentiu Reghecampf

Al Wasl, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, a câștigat, sâmbătă, duelul cu Al Dhafra, scor 2-1, din runda cu numărul 18 a primei ligi din Emiratele Arabe Unite.

Echipa fostului antrenor de la FCSB a deschis scorul în minutul 23, prin Saleh. Zece minute mai târziu, golgheterul echipei, Lima, a majorat diferența pe tabelă. Al Dhafra a marcat golul de onoare prin Bawazir, în minutul 84.

Astfel, Al Wasl ajunge la trei victorii consecutive și urcă pe locul nouă în campionat, la egalitate cu adversara de astăzi. Formația lui Reghecampf pare salvată de grijile retrogradării, aflându-se la 11 puncte de primul loc retrogradabil, ocupat de Emirates Club.

Laurențiu Reghecampf a semnat cu Al Wasl la începutul acestui an. Românul a obținut patru victorii și o înfrângere în campionat, a fost eliminat în semifinalele Cupei Președintelui de Al-Ahli Dubai, scor 1-5, iar în Liga Campionilor Asiei are trei puncte în grupa A, după victoria cu Al Nasr Riyadh (1-0) și eșecul cu Al Zawraa (0-5).