Echipa lui Laurențiu Reghecampf, Neftci Baku, a pierdut Cupa Azerbaidjanului la fotbal

Laurentiu Reghecampf

Echipa Gabala FK a cucerit Cupa Azerbaidjanului la fotbal, învingând în finală, cu scorul de 1-0 după prelungiri, formaţia Neftci Baku, antrenată de românul Laurenţiu Reghecampf, sâmbătă seara la Baku.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat în minutul 102 de macedoneanul Isnik Alimi, care a adus astfel trofeul echipei sale şi, totodată, calificarea în viitoarea ediţie a Europa League.

Acesta este al doilea succes în Cupa Azerbaidjanului pentru Gabala, după cel obţinut în 2019.

Neftci Baku este echipa cu cele mai multe cupe naţionale în palmaes (7), la egalitate cu FK Qarabag.