Echipa Napoli a învins Genoa, în etapa a XXXI-a a campionatului Italiei, scor 2-1

Echipa Napoli a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1, formaţia Genoa, în etapa a XXXI-a a campionatului Italiei. Tot miercuri, Fiorentina şi Cagliari au remizat, scor 0-0, potrivit news.ro.

Mertens a marcat în minutul 45+1, iar Lozano a înscris în minutul 66 pentru Napoli, în timp ce pentru Genoa a punctat Goldaniga (49).

Tot miercuri se mai joacă meciurile Atalanta Bergamo-Sampdoria Genova, Bologna-Sassuolo, AS Roma-Parma şi Torino-Brescia, iar partidele SPAL-Udinese şi Hellas Verona-Inter Milano sunt programate joi.