Elena Udrea, anunț de ultimă oră: Nu pot să frângă un om ca mine

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 22-05-2015

Actualizat: 22-05-2015

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Elena Udrea a ținut să lămurească anumite chestiuni legate de perioada în care a stat în închisoare.

"Toate articolele şi bârfele apărute în presă că Elena Udrea ar fi cedat în arest şi că ar fi început să plângă sunt aberaţii şi minciuni.

Citește și: FĂRĂ CUVINTE Cum a fost surprinsă Elena Udrea în arestul de lux / FOTO

Atitudinea sa publică dovedeşte forţa interioară pe care o are: nu a plâns, nu a implorat, nu s-a dat cu mir, nu a citit acatiste, nu a leşinat şi nici nu i s-au găsit, din senin, boli de care nu avea cunoştinţă înainte aşa cum li s-a întâmplat multor aşa-zişi bărbaţi. Condiţiile din arest nu sunt cele mai bune, dar nici de natură să „frângă” un om ca Udrea.

Prin faptele şi acţiunile sale de până acum, Udrea a dovedit că este un om foarte puternic şi demn. Va lupta şi va reuşi să-şi dovedească nevinovăţia în faţa magistraţilor", se arată în mesajul Elenei Udrea transmis de libertatea.ro

Citește și: Cu ce se ocupă Crin Antonescu după pierderea luptei în PNL

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri