Se întâmplă-n școlile din România: Elev de clasa a VI-a, agresat de colegi mai mari - 'Este o situație gravă'

Autor: Liana Ganea

Publicat: 20-03-2026 19:51

Actualizat: 20-03-2026 19:52

Article thumbnail

Sursă foto: totuldespremame.ro

Un elev de clasa a VI-a a fost agresat de colegi mai mari într-o şcoală din judeţul Dâmbobiţa, imaginile surprinse în timpul incidentului arătând cum băiatul este imobilizat de mai mulţi copii în timp ce un altul îl loveşte.

Directorul unităţii de învăţământ, Neluţă Matei, a afirmat că ”este o situaţie gravă” şi vor fi dispuse măsuri.

Potrivit www.cronica-gaestiului.ro, incidetul s-a produs la Şcoala Gimnazială Hulubeşti, fiind implicat un elev  de clasa a VI-a şi mai mulţi elevi de clasa a VII-a.

Agresiunea a fost surprinsă în imagini, care arată cum băiatul este imobilizat de alţi elevi, în timp ce un coleg îl loveşte.

”Este o situaţie gravă. Sunt profund afectat de ceea ce am văzut”, a declarat

directorul şcolii, Neluţă Matei, pentru jurnaliştii locali, potrivit News.

El a precizat că vor fi dispuse măsuri.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
București
Temperatură8°C
Noros
România
Vânt1km/h
Citește
mai multe
Articole Similare
Parteneri