Englezul Anthony Taylor va arbitra meciul FC Viitorul - RB Salzburg, din play-off-ul Europa League

Autor: Andrei Radu

Publicat: 16-08-2017

Actualizat: 16-08-2017

Article thumbnail

Sursă foto: www.sport.ro

Arbitrul englez Anthony Taylor va conduce meciul dintre FC Viitorul Constanța și formația austriacă FC Red Bull Salzburg, care va avea loc joi, la Ovidiu, de la ora 21,45, în prima manșă a play-off-ului Europa League la fotbal.

Arbitri asistenți vor fi Gary Beswick și Adam Nunn, iar arbitru de rezervă a fost delegat Robert Madley, anunță Agerpres.

Citește și: Denis Alibec: 'Le-am pus probleme celor de la Sporting Lisabona chiar dacă au plecat ca favoriți'

Taylor (38 ani) este arbitru FIFA din 2013 și a mai condus de două ori echipe românești în cupele europene, de fiecare dată scorul fiind 1-1.

Englezul a arbitrat partida dintre Petrolul Ploiești și Viktoria Plzen (1-1), disputată pe 31 iulie 2014, în turul al treilea preliminar al Europa League. De asemenea, a oficiat la meciul dintre naționalele României și Muntenegrului (1-1), disputat pe 4 septembrie 2016, pe Cluj Arena, în preliminariile Cupei Mondiale din 2018.

Returul dintre FC Viitorul și Red Bull Salzburg se va desfășura în orașul lui Mozart, pe 24 august.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri