• cea mai rapidă sursă de informaÈ›ii È™i È™tiri
  • experienÈ›a premium fără reclame sau întreruperi
  • în fiecare zi,cele mai noi È™tiri, exclusivități È™i breaking news
DESCARCÄ‚ APLICAÈšIA: iTunes app Android app on Google Play

Esperance Tunis a câștigat meciul pentru locurile 5-6 de la Campionatul Mondial al Cluburilor, după ce a învins formația Al-Sadd cu 6-2: La pauză era 4-1

descopera.ro
fotbal minge

Esperance Tunis a câștigat meciul pentru locurile 5-6 de la Campionatul Mondial al Cluburilor, după ce a învins formația Al-Sadd cu 6-2. La pauză era 4-1, anunță MEDIAFAX.

Esperance Tunis a început bine partida și a punctat de trei ori în prima jumătate a primei părți. Hamdou Elhouni (min. 6), Anice Badri (min. 13 și 25) au marcat și deciseseră deja câștigătoarea. Până la pauză s-au mai marcat două goluri. Baghdad Bounedjah (min. 32) a redus din diferență pentru Al-Sadd, dar Tunis a făcut 4-1 prin același Elhouni (min. 42).

În actul secund, Hasan Al Haydos (min. 49) părea că aduce echipa lui Xavi în joc, dar Esperance Tunis a mai marcat de două ori, prin Elhouni (min. 74), care a realizat tripla, și Sameh Derbali (min. 87).

Echipele de start:

Al-Sadd: Barsham – Ismaeil, Khoukh, Salman, Hassan – Gabi, Assadalla – Jung, Al Haydos, Bounedjah – Afif

Antrenor: Xavi

Esperance Tunis: Cherifia – Derbali, Bedrane, Chemam, Chetti – Bonsu, Coulibaly, Romdhane – Bedri, Quattara, Elhouni

Antrenor: Chaabani

Marți și miercuri se joacă semifinalele Cupei Mondiale a Cluburilor. Marți, de la 18:30, are loc partida dintre Flamengo și Al-Hilal, iar o zi mai târziu, de la 19:30, Monterrey – Liverpool.