Eugen Neagoe, după ce a pierdut cu CSU Craiova: 'Toată echipa a greşit la faza golului, nu doar un jucător'

Inquam Photos / Octav Ganea
Inquam stadion CSU Craiova

Antrenorul echipei Universitatea Cluj, Eugen Neagoe, a fost dezamăgit de înfrângerea suferită sâmbătă seara la Craiova, în faţa CSU.

”Nu am făcut un joc foarte bun şi am pierdut. Sunt dezamăgit că am luat gol la acea fază, era o fază simplă. Toată echipa a greşit la faza golului, nu doar un jucător. Prima repriză a fost modestă. Repriza a doua am început mai bine, am pasat mai mult, am ţinut de minge şi am primit golul. Am făcut schimbări, am încercat să ne apropiem de poarta lor , dar nu am mai reuşit să facem ceea ce ne-am propus. Au contat şi absenţele, pentru că nu avem un lot numeros, am avut astăzi cinci jucători sub 21 de ani, dar nu e o scuză, nu caut un alibi”, a declarat Eugen Neagoe, scrie news.ro.

Echipa CS Universitatea Craiova a învins sămbătă, pe teren propriu, echipa Universitatea Cluj, scor 1-0, într-un meci al etapei a 17-a din Superliga.