EURO 2020: Anglia - Danemarca 1-1, după 90 de minute. Urmează loviturile de departajare

fotbal Euro 2020

Selecţionatele de fotbal ale Angliei şi Danemarcei sunt la egalitate, 1-1 (1-1), după cele 90 de minute regulamentare ale meciului care are loc miercuri seara, pe stadionul londonez Wembley, în semifinalele EURO 2020. Vor urma două reprize de prelungiri a câte 15 minute fiecare.

Danemarca a deschis scorul în min. 30, prin Mikkel Damsgaard, cu un şut superb din lovitură liberă de la 25 de metri, dar gazdele au egalat în min. 39, prin autogolul lui Simon Kjaer, la centrarea lui Bukayo Saka, potrivit agerpres.ro.

Anglia a încasat primul său gol la EURO 2020.

Românul Ovidiu Haţegan este al patrulea oficial, iar Sebastian Gheorghe, arbitru asistent de rezervă.