Everton a remizat cu Tottenham, scor 1-1, în etapa 11 din Premier League

Everton

Everton a remizat, duminică, cu Tottenham, scor 1-1, în etapa 11 din Premier League, potrivit Mediafax.

Tottenham a deschis scorul, în minutul 63, prin golul înscris de Dele Alli. Acesta a șutat de la marginea careului pe partea stângă a porții și l-a învins pe portarul Pickford. În minutul 90+7, Cenk Tosun a transformat scorul la 1-1. Acesta a interceptat centrarea lui Lucas Digne și a lovit balonul cu capul, lăsându-l pe Paulo Gazzaniga fără nicio șansă.

Echipele utilizate:
Everton: Pickford – Sidibe, Mina, Holgate, Digne – Delph – Iwobi, Gomes (Sigurdsson 84), Davies (Calvert-Lewin 83), Walcott (Tosun 68) – Richarlison
Tottenham: Gazzaniga – Davies, Sanchez, Alderweireld, Aurier (Foyth 88) – Ndombele (Lo Celso 73), Sissoko – Eriksen (Sessegnon 90+12), Alli, Son – Lucas

În clasamentul din Premier League, Tottenham se află pe poziția 11, cu 13 puncte, iar Everton se află pe locul 17, cu 11 puncte.