Falcă vrea sânge în PNL după dezastrul din alegeri: 'Unii vor face un pas în spate'

Autor: Gabriel Zamfirescu, Redactor

Publicat: 06-06-2016

Actualizat: 06-06-2016

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

PNL a înregistrat un scor ruşinos la Bucureşti unde a pierdut tot, dar liderii Alina Gorghiu şi Vasile Blaga se laudă cu cel mai bun scor din 1990 încoace. Totuşi există lideri care spun că în această săptămână ar putea avea loc demisii de răsunet în partid.

"Unii vor merge în faţă, iar alţii vor face un pas în spate. Eu miercuri nu pot să vin în Bucureşti. Am o treabă importantă în Arad. ", a spus noul primar al Aradului, Gheorghe Falcă la RTV.

Citeşte şi: PSD a bătut palma cu ALDE: Liviu Dragnea a anunțat ce-i dă lui Tăriceanu

Finul lui Traian Băsescu a vorbit şi despre posibila vină a lui Klaus Iohannis pentru rezultatul prost al PNL din alegeri. "Nu intru în speculaţii faţă de preşedintele Iohannis. Nu e vorba de teamă, e vorba de respect. Noi am fost în competiţie, noi răspundem.", a mai spus Falcă.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri