• cea mai rapidă sursă de informaÈ›ii È™i È™tiri
  • experienÈ›a premium fără reclame sau întreruperi
  • în fiecare zi,cele mai noi È™tiri, exclusivități È™i breaking news
DESCARCÄ‚ APLICAÈšIA: iTunes app Android app on Google Play

Farul a învins FC Botoşani, scor 2-0, în Liga I. Gol spectaculos marcat de Dussaut

Facebook
fc farul constanta

Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a XIV-a a Ligii I, anunță news.ro.

Golurile au fost marcate de Dussaut, în minutul 24 şi Adrian Petre, în minutul 88, din penalti.

0-1: Dussaut, în minutul 24, cu un şut de la aproximativ 35 de metri.

0-2: Adrian Petre a transformat o lovitură de la 11 metri, obţinută chiar de el.

FC Botoşani: E. Pap - Braun, Dawa, Racoviţan, Ţigănaşu - Tîrcoveanu (Roman '59), Edjouma, E. Papa (Florescu '40) - Fili (Jaja '59), Lupeta (Sila '40), Santos. Antrenor: Marius Croittoru

Farul: Aioani - Dussaut, Larie, Mladen (Radaslavescu '24//Pitu '85), De Nooijer - Pires, Artean, Grameni - Chiţu (Fernandes '71), Jefte (Petre '85), Ciobanu (Ganea '71). Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Dawa '16, Santos '25, Tîrcoveanu '48 / Romario '45+1

Meciul a fost abitrat de Istvan Kovacs, ajutat de asistenţii Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene.

Szabolcs Kovacs a fost arbitru de rezervă, iar Zoltan Szekely observator.