FC Argeş a terminat la egalitate cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a 20-a a Ligii I de fotbal

stadion Trivale FC Argeș

FC Argeş a terminat la egalitate cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, 1-1 (1-0), miercuri seara, la Piteşti, într-un meci din etapa a 20-a a Ligii I de fotbal, conform agerpres.

Gazdele au deschis scorul rapid, prin Ionuţ Şerban (2), după o pasă de la Jafar Arrias. Sepsi OSK a egalat în ultimul sfert de oră al meciului, prin moldoveanul Vitalie Damaşcan (77), după o eroare a lui Grigore Turda. Damaşcan a marcat primul său gol în Liga I, la doar un minut de la intrarea pe teren.

Oaspeţii au avut două bare în acest meci, prima prin nord-macedoneanul Stefan Askovski (15), cu un şut de la distanţă, iar a doua când portarul Alexandru Greab a respins în transversală (50) mingea reluată cu capul de Bogdan Mitrea după un corner.

FC Argeş a ratat prin Şerban (12) şi Cristian Dumitru (54), dar Sepsi OSK a avut mai multe ocazii, însă Ţvetelin Ciunciukov (33) a fost imprecis, iar Greab s-a opus mingilor trimise de Marius Ştefănescu (90) şi Branislav Ninaj (90).

FC Argeş nu are nicio victorie în ultimele trei etape (două eşecuri şi un egal).

Sepsi OSK a ajuns şapte etape consecutive fără înfrângere, patru victorii şi trei egaluri.

În tur, FC Argeş a câştigat cu 2-0 la Sfântu Gheorghe.

FC Argeş - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-1 (1-0), Stadion ''Nicolae Dobrin'' - Piteşti
Au marcat: Ionuţ Andrei Şerban (2), respectiv Vitalie Damaşcan (77).
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Daniel Mitruţi (Craiova), Florian Alexandru Vişan (Galaţi); arbitru de rezervă: Sebastian Colţescu (Craiova)
Observatori: Cornel Sorescu (Piteşti) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - LPF