FC Barcelona o învinge pe Valencia printr-un gol marcat în minutul 90+3

digisport.ro
barcelona

Echipa spaniolă FC Barcelona a câştigat, în deplasare, la Valencia, scor 1-0, într-un meci din etapa a 12-a din La Liga. Golul victoriei catalane a venit în minutul al treilea de prelungire, anunță news.ro.

FC Barcelona s-a impus în minutul 90+3, după o pasă a lui Raphinha şi un gol reuşit de polonezul Lewandowski. Finalul meciului de pe Mestalla a fost presărat cu şase cartonaşe galbene, câte trei pentru fiecare echipă.

Lewandowski a ajuns la 12 goluri în La Liga şi este golgeterul campionatului.

În clasament, FC Barcelona a egalat pe Real Madrid, cu 31 puncte, şi este lider în La Liga, dar madrilenii au un meci mai puţin disputat.