FC Barcelona s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal feminin, după ce a învins AS Roma cu scorul de 5-1

digisport.ro
fotbal feminin barcelona

Echipa spaniolă de fotbal feminin FC Barcelona a învins miercuri seara, pe teren propriu, echipa italiană de fotbal feminin AS Roma, scor 5-1, şi s-a calificat în semifinalele competiţiei. Portarul titular al Romei a fost o jucătoare din România, Camelia Ceasar, anunță news.ro.

FC Barcelona s-a impus în manşa retur a sferturilor de finală din Liga Campionilor la fotbal feminin prin golurile marcate de Rolfo (min. 11 şi 45+2), Leon (min. 33), Oshoala (min. 46) şi Guijarro (min. 53). Pentru AS Roma a marcat Serturini, în minutul 58.

În poarta echipei AS Roma a fost titulară jucătoarea din România Camelia Ceasar.

În manşa tur, la Roma, Barcelona a câştigat cu 1-0.

Camelia Ceasar face parte din lotul feminin al naţionalei României pentru meciurile amicale cu Slovenia (7 aprilie) şi Maroc (11 aprilie).