FC Botoşani şi Dinamo au remizat, scor 0-0, în ultimul meci al etapei XV. De la ambele echipe a fost eliminat câte un jucător

fc botosani

Formaţia FC Botoşani a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată luni seară, pe teren propriu, în compania echipei Dinamo, în etapa a XV-a a Ligii I, joc la care de la ambele grupări a fost eliminat câte un fotbalist.

În minutul 53, de la FC Botoşani a fost eliminat Muşat pentru o intrare dură la Hanca. În minutul 76, a fost eliminat şi Katsikas, de la Dinamo, după un fault dur la Kuku, conform news.ro.

FC Botoşani: Cobrea – Unguruşan, Miron, Burcă, Muşat – Tincu, Bordeianu – M. Roman (Dumitraş '59), Moruţan, L. Buş (Serediuc '88) – D. Popa (Kuku '46). Antrenor: Costel Enache

Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Katsikas, St. Filip – P. Anton, Mahlangu, Nascimento (Hanca '46) – Costache (Rivaldinho '63), Nemec (Bokila '74), Salomao. Antrenor: Vasile Miriuţă

Cartonaşe galbene: / Filip '19, Anton '29, Nemec '58, Mahlangu '60

Cartonaşe roşii: Muşat '53 / Katsikas '76

Arbitri: Horaţiu Feşnic - Valentin Avram, Gero Szabo - Florin Andrei

Observatori: Ion Căţoi, Ioan Costin Toma

Lovitura de start a fost dată de Ilie Năstase.