FC Dinamo a învins, cu scorul de 1-0, Rapid, într-un meci amical disputat la Săftica

FC Dinamo a învins, joi, cu scorul de 1-0, echipa Rapid, într-un meci amical disputat la Săftica, potrivit news.ro.

Golul a fost marcat de Slavko Perovic, în minutul 59.

Straton – Kostrna, M. Popescu, R. Grigore, Sin – I. Şerban, I. Filip – Ahmed Bani, Montini, Sorescu – D. Popa au evoluat din primul minut pentru dinamovişti, Montini fiind înlocuit în prima repriză, în minutul 23, cu Neicuţescu. Au mai jucat, după pauză, Piscitelli, Kilyen, Puljic, Borcea, Skovajsa, Al. Răuţă, Mrzljak, Mihaiu, Fabbrini, V. Lazăr şi Perovic.

Rapid a început jocul în următoarea formulă: Popa – Voicu, Iacob, Mallo, Copaci - Lazăr, Djuric, Creţu - Alami, Drăghiceanu, Hlistei.

Meciul a fost închis publicului şi presei, accesul reprezentanţilor celor două cluburi fiind restricţionat conform noilor reglementări prevăzute în ordinul comun emis de Ministerul Tineretului şi Sportului şi Ministerul Sănătăţii.