FC FCSB a fost UMILITĂ de Lazio, la Roma: Încă o RUȘINE istorică pentru echipa lui Gigi Becali / VIDEO

Gigi Becali

FC FCSB s-a făcut de râs, la Roma, în returul 16-imilor Ligii Europa! Echipa lui Gigi Becali a suferit încă o înfrângere rușinoasă în cupele europene. Lazio s-a distrat cu vicecampioana României și a învins-o cu un categoric 5-1. Ciro Immobile a deschis scorul în minutul 7, iar Bastos a majorat diferenţa în minutul 35.

Immobile a marcat din nou şi a dus scorul de 3-0 în minutul 43.

În partea secundă, Felipe Anderson a marcat în minutul 51.

Ciro Immobile a reuşit hattrick-ul în minutul 71. Harlem Gnohere a redus din diferenţă în minutul 81. După acest meci, FC FCSB părăsește competiția.

Vezi golurile AICI

Lazio: Strakosha - Patric, De Vrij, Caceres (Bastos '26) - Basta, Parolo, Leiva, Luis Alberto (Murgia '68), Lulic - Felipe Anderson (Caicedo '74), Immobile. Antrenor: Simone Inzaghi

FCSB: Andrei Vlad - Benzar, Găman (Bălaşa '61), Planic, Morais - Nedelcu (Filip '46), Teixeira - Man, Budescu, Fl. Tănase (Fl. Coman '46) - Gnohere. Antrenor: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: Basta '30, Immobile '33

Meciul a fost arbitrat de slovenul Slavko Vincic, ajutat de Tomaž Klančnik şi Andraž Kovacic.

Asistenţi adiţionali au fost Rade Obrenovic şi Roberto Ponis, iar rezervă Grega Kordež.

În tur, FCSB s-a impus, scor 1-0.