FC Hermannstadt, singura echipă neînvinsă din Superligă: 2-1 cu Petrolul Ploiești

FC Hermannstadt

Echipa FC Hermannstadt a învins sâmbătă, pe teren propriu, la Mediaş, formaţia Petrolul Ploieşti, scor 2-1, cu un gol marcat la ultima fază a meciului din etapa zecea a Superligii, conform news.ro.

Takayuki Seto a deschis scorul pentru sibieni, cu un autogol imparabil, în minutul 10. Petrolul a egalat în minutul 28, prin Irobiso. Hermannstadt a câştigat prin golul lui Stoica, din minutul 90+3. Hermannstadt este singura echipă neînvinsă din Superligă.

FC HERMANNSTADT: Muţiu - Butean, Bejan, Stoica, Opruţ - Mino Sota, Biceanu (Răuţă 80) – Petrescu (Balaure 67), Alhassan, Oroian (Iancu 46) – Paraschiv (Buhăcianu 80). ANTRENOR: Marius Măldărăşanu

PETROLUL: Vâlceanu - Meijers, Tamaş, Juja – Borta (Pashov 82), Dumitriu (Cebotaru 66), Seto, Tavares, Ţicu – Irobiso (Măzărache 82), Grozav (Ivanovski 87). ANTRENOR: Nicolae Constantin

Cartonaşe galbene: Mino Sota 55, Alhassan 77 / Tamaş 90+1, Măzărache 90+3

Arbitri: George Găman - Alexandru Cerei, Daniel Mitruţi – Andrei Antonie

Arbitri VAR: Szabolcs Kovacs - George Neacşu

Observator: Adrian Comănescu