FC Krasnodar a învins FC Basel, în etapa a V-a a Grupei C a Ligii Europa, scor 1-0

FC Krasnodar a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia FC Basel, în etapa a V-a a Grupei C a Ligii Europa, potrivit news.ro.

Ari a marcat în minutul 72, din penalti. El a fost eliminat în minutul 90+5, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

În celălalt meci al grupei, Getafe s-a impus în deplasare, cu Trabzonaspor, scor 1-0 (0-0), după reuşita lui Jaime Mata din minutul 50.

Lupta pentru calificare va fi decisă etapa viitoare. Numai un loc este disponibil pentru 16-imi şi va fi disputat în meci direct de Getafe şi Krasnodar, pentru că formaţia elveţiană este deja calificată. În acest moment, FC Basel are 10 puncte, Krasnodar şi Getafe au câte nouă puncte, iar Trabzonspor, un punct.