FC Liverpool a învins pe Tottenham cu 2-1 în ultimul meci al etapei a 15-a din Premier League

Liverpool

Echipa engleză FC Liverpool a învins duminică, în deplasare, echipa Tottenham Hotspur, scor 2-1, în ultimul meci al etapei a 15-a din Premier League, informează News.ro.

Pentru Liverpool a marcat Mohamed Salah, de două ori în prima repriză. Mai întâi în minutul 11 din pasa lui Darwin Nunez, apoi în minutul 40. Londonezii au revenit în joc prin golul reuşit de Harry Kane în minutul 70, dar scorul final a fost Tottenham – FC Liverpool 1-2.

FC Liverpool a reuşit prima victorie după două înfrângeri consecutive şi se află pe locul 8 în clasament, cu 19 puncte.

Tottenham e pe locul al patrulea, cu 26 de puncte.